Logo Zakładu Aktywności Zawodowej im. Jana Pawła II w Branicach

Wigilia w zakładzie

Na kilka dni przed świętami Bożego Narodzenia przystroiliśmy świątecznie pomieszczenie drukarni w naszym zakładzie, które miało stać się miejscem spotkania wigilijnego. W pomieszczeniu stołówki nasze Panie, które znane są z talentów kulinarnych, z zapałem przygotowywały smakołyki na wigilijny stół: domowe pierogi, uszka, barszcz i smażoną rybę. Nadzó;r nad przygotowaniami pełniła p. Krysia Wanat, która ma już dużą "zaprawę", gdyż jest to już dla niej szósta wigilia w zakładzie, którą przygotowuje. Dzielnie wspierały ją w tym koleżanki i koledzy. Zakład w tym czasie funkcjonował normalnie.

oplatek 2011 01m oplatek 2011 03m
Przygotowanie wigilijnych przysmaków

W godzinach porannych 23 grudnia wszyscy pracownicy naszego zakładu zasiedli do pięknie udekorowanego stołu wigilijnego, aby podzielić się opłatkiem i złożyć sobie życzenia świąteczne i noworoczne. Kierownik Dariusz Kaśków serdecznie powitał wszystkich zgromadzonych, w tym przybyłych gości: Stanisława Wodyńskiego b. kierownika zakładu i Wiesława Janickiego redaktora naczelnego pisma O WIARĘ AVE oraz krótko i dowcipnie opowiedział o sytuacji zakładu i zmianach jakie czekają jego pracowników w nadchodzącym 2012 roku. Złożył również obecnym serdeczne życzenia świąteczne i noworoczne. Później łamano się opłatkiem i składano sobie życzenia. Wiele lat wspólnej pracy sprawiło, że łączy nas wszystkich sympatia i przyjaźń. Popłynęły więc ciepłe słowa - dobre, serdeczne życzenia świąteczne i noworoczne. W tym czasie za sprawą instruktorów na stołach stopniowo pojawiały się smaczne potrawy. Po złożonych życzeniach zasiedliśmy do stołu, by uraczyć się tymi przysmakami.

oplatek 2011 20m oplatek 2011 04m
Ogień betlejemski przyniesiony przez W. Janickiego Kierownik D. Kaśków krótko posumował mijający rok i zapoznał zgromadzonych z prognozami na nadchodzący 2012 rok.
oplatek 2011 06m oplatek 2011 08m
Wspólne kolędowanie rozpoczęli Wiesław Janicki
i Ryszard Świtała...
...a wtórował im zespół złożony z instruktorów.

Po wieczerzy było wspólne kolędowanie zainicjowane przez Pana Wiesława śpiewającego i grającego na gitarze, któremu towarzyszył nasz kolega Ryszard Świtała grając na akordeonie. Wspólnie stworzyli świetny duet. Wszyscy z chęcią włączyli się do śpiewu i sala przez dłuższy czas rozbrzmiewała najpiękniejszymi kolędami. Popis swoich możliwości wokalnych dał również Dariusz Kaśków i Stanisław Wodyński. To było bardzo serdeczne i ciepłe spotkanie, kończące kolejny rok funkcjonowania zakładu.

oplatek 2011 09m oplatek 2011 10m
Dzielenie się opłatkiem... i składanie sobie życzeń,...
oplatek 2011 11m oplatek 2011 17m
...to zawsze radosna chwila. Hej kolęda, kolęda...
oplatek 2011 12
To było bardzo serdeczne i ciepłe spotkanie.

Oby spełniły się wszystkie dobre życzenia, których tak wiele złożyliśmy sobie w tym dniu, a pomyślność towarzyszyła naszemu Zakładowi i naszym Przyjaciołom przez cały nadchodzący Nowy Rok 2012.

oprac.Hieronim Śliwiński

V Kolęda w Urzędzie Marszałkowskim w Opolu

Jak co roku przed Świętami Bożego Narodzenia pracownicy Działu Ceramika Artystyczna mieli pełne ręce roboty, uwijali się jak ukropie, aby zdążyć wykonać piękne wyroby na kiermasz w Urzędzie Marszałkowskim. W tym roku była to już nasza V Kolęda zorganizowana w Urzędzie. Jesteśmy zawsze bardzo mile przyjmowani przez pracowników Urzędu Marszałkowskiego, a nasze wyroby cieszą się dużym powodzeniem. Nasze instruktorki z działu ceramiki zadbały o to, aby na kiermaszu pojawiły się nowe wzory figurek o tematyce bożonarodzeniowej. Oczy odwiedzających nas Gości cieszyły barwne aniołki, mikołaje, świeczniki i ozdoby choinkowe.

01 kiermasz-bn-2011 m 02 kiermasz-bn-2011 m
Kiermasz w opolskim Urzędzie Marszałkowskim

Nasze odwiedziny w Urzędzie Marszałkowskim były też okazją do tego abyśmy osobiście mogli podziękować władzom województwa za życzliwość i dbałość ot aby nasz zakład mógł funkcjonować i służyć pomocą osobom niepełnosprawnym w nim zatrudnionym. Wierzymy, że tradycja Kolęd w UM będzie kontynuowana w dalszych latach, a nasze wyroby zawsze będą cieszyć swoim pięknem Gości, którzy nas odwiedzą.

Krystyna Wanat

Odwiedziny w opolskim ZAZ-ie

Zakład Aktywności Zawodowej w Branicach jest drugim takim zakładem jaki powstał na Opolszczyźnie. Pierwszy Zakład Aktywności Zawodowej powstał w 2004 roku w Opolu. Byliśmy bardzo ciekawi jak pracują i radzą sobie z różnymi problemami pracownicy tegoż ZAZ-u. Dlatego 25 listopada 2011 r. po wcześniejszym zapowiedzeniu się pojechaliśmy zwiedzić opolski ZAZ. Do Opola udała się grupa 40 naszych pracowników, którzy po przyjeździe zostali bardzo miło i serdecznie przywitani przez Panią Teresę Jednoróg kierownika ZAZ Opole. Pani Kierownik w krótkich słowach opisała budynek zakładu, a przed zwiedzaniem zaprosiła na poczęstunek. Były pyszne kiełbaski, bułeczki oraz ciasto. Byliśmy tym poczęstunkiem mile zaskoczeni za co jeszcze raz serdecznie dziękujemy. Po tak wspaniałej uczcie mieliśmy dużo sił i zapału do zwiedzania zakładu. Aby każdy mógł wszystko dokładnie zobaczyć podzieliliśmy się na dwie grupy. Jedną grupę pod swoje skrzydła wzięła Pani Teresa, a drugą manager ZAZ Opole Pan Mietek. Z ogromnym zainteresowaniem zwiedzaliśmy poszczególne pracownie, podziwiając ich dobrą organizację i piękne prace tam wykonywane.

Coś smacznego na dobry początek Pracownia wikliny i papierowikliny
Coś smacznego na dobry początek Pracownia wikliny i papierowikliny
Pracownia krawiecka Introligatornia
Pracownia krawiecka Introligatornia
Pracownia ceramiczna Rozmowa z Panią teresą Jednoróg
Pracownia ceramiczna Rozmowa z Panią Teresą Jednoróg

Po zwiedzeniu zakładu wspólnie z Panią Jednoróg rozmawialiśmy o problemach jakie na swojej drodze napotykają nasze zakłady. Po serdecznych podziękowaniach i zaproszeniu gospodarzy na rewizytę u nas w zakładzie ruszyliśmy w drogę powrotną do domu.

Krystyna Wanat

Page 1 of 3