Logo Zakładu Aktywności Zawodowej im. Jana Pawła II w Branicach

Nasze aukcje na Allegro
Znajdź nas na Facebook

Nadal podążamy śladami naszego Wielkiego Patrona Jana Pawła II

Tym razem - we wtorek,18 września 2007 r. pracownicy Zakładu Aktywności Zawodowej im. Jana Pawła II w Branicach wyruszyli wcześnie rano do Krakowa. Miasta tak silnie związanego z Karolem Wojtyłą, Papieżem Polakiem. Trzeba było hartu ducha fizycznej cierpliwości żeby pokonać przeszło 200 kilometrowy dystans, przerywany niekończącymi się korkami, spowodowanymi przebudową infrastruktury drogowej na Śląsku i w Małopolsce.

Po 5 godzinach podróży dotarliśmy pod Wawel. Stąd bowiem zaplanowaliśmy nasz pątniczy szlak do miejsc szczególnie związanych z Osobą Naszego Patrona. Pierwsze nasze skupienie nastąpiło przy ul. Kanoniczej 19, przy której Papież zamieszkał, jako młody ksiądz. Teraz mieści się tu centrum pamiątek. Pokrywającymi się często ze sobą szlakami "królewskim" i "papieskim", pośród olbrzymiego zgromadzenia w grodzie nad Wisłą turystów z całego świata - podążaliśmy historycznymi ulicami Krakowa na Rynek.

Naszą przewodniczką była pani Wilhelmina Lipińska. O godz. 13.00 byliśmy na dziedzińcu Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego, na którym Karol Wojtyła studiował, gdzie podczas pielgrzymki do Ojczyzny spotkał się z światem nauki. Teraz o tej właśnie godzinie przy dźwięku kurantów pojawiają się postacie dostojnej profesury Akademii Krakowskiej i założycieli Uniwersytetu króla i królowej Władysława i Jadwigi Jagiełłów.

Wycieczka do Krakowa Wycieczka do Krakowa
Wycieczka do Krakowa Wycieczka do Krakowa
Wycieczka do Krakowa Wycieczka do Krakowa
Wycieczka do Krakowa Wycieczka do Krakowa

Stanisław Wodyński