Logo Zakładu Aktywności Zawodowej im. Jana Pawła II w Branicach

Nasze aukcje na Allegro
Znajdź nas na Facebook

Wizyta delegacji z Fundacji Brata Alberta

Dnia 24 listopada 2009 r. gościliśmy w naszym zakładzie laureata nagrody "Lodołamacz 2008" księdza Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego wraz z delegacją z krakowskiej Fundacji Brata Alberta, której jest przewodniczącym. Celem tej wizyty było zapoznanie się z działalnością branickiego ZAZ-u. Delegacja została bardzo serdecznie przyjęta przez kierownika zakładu Dariusza Kaśków i wszystkich pracowników. Zanim goście przybyli o ks. Isakowiczu-Zaleskim i jego działalności na rzecz osób niepełnosprawnych opowiedział pracownikom Stanisław Wodyński, który utrzymuje z nim stały kontakt.

Delegacja Fundacji Brata Alberta pośród pracowników ZAZ
Delegacja Fundacji Brata Alberta pośród pracowników ZAZ

"Kiedy jeszcze kierowałem ZAZ-em przy okazji naszych wzajemnych kontaktów - jako szef fundacji, która prowadzi liczne ośrodki służące ludziom niepełnosprawnym, ks. Tadeusz zainteresował się naszym zakładem. Wraz z swoimi współpracownikami, poprzez zaglądanie na naszą stronę internetową - podpatrywał nasze funkcjonowanie, śledził z rosnącym zainteresowaniem rozwój naszej społeczności. Niedawno zarząd fundacji podjął decyzję o podjęciu działań zmierzających do utworzenia zakładu aktywności zawodowej, któremu ma patronować Brat Albert. No i ksiądz Isakowicz-Zaleski z właściwą sobie prostotą sam wprosił się z wizytą. Propozycja przyjazdu spotkała się z bardzo ciepłym i przyjaznym zaproszeniem ze strony kierownika Dariusza Kaśków." - opowiadał St. Wodyński.

Delegację Fundacji i ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego witają Dariusz Kaśków kierownik ZAZ i Stanisław Wodyński O funkcjonowaniun Zakładu opowiada Gościom Zbigniew Lenartowicz
Delegację Fundacji i ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego witają Dariusz Kaśków kierownik ZAZ
i Stanisław Wodyński
O funkcjonowaniun Zakładu opowiada Gościom Zbigniew Lenartowicz
Kwiaty dla ks. T. Isakowicza-Zaleskiego od pracowników zakładu z podziękowaniem za działalność na rzecz osób niepełnosprawnych Pamiątkowe zdjęcie pod portretem patrona zakładu Jana Pawła II
Kwiaty dla ks. T. Isakowicza-Zaleskiego od pracowników zakładu
z podziękowaniem za działalność na rzecz
osób niepełnosprawnych
Pamiątkowe zdjęcie pod portretem patrona zakładu
Jana Pawła II

Ksiądz Zalewski i jego współpracownicy, którzy z nim przyjechali byli pod wrażeniem działania naszego ZAZ-u. Zadawali bardzo dużo pytań kierownictwu i pracownikom na temat funkcjonowania ZAZ i doświadczeń, jakie zebraliśmy w trakcie ponad 3-letniej działalności. Szczególnie podobała się naszym Gościom wspaniała atmosfera, która panuje w naszym zakładzie. "Przyjazne relacje pomiędzy pracownikami niepełnosprawnymi a zespołem obsługi daje się wyczuć, już na pierwszy rzut oka" - powiedział ksiądz Tadeusz. Na zakończenie wizyty wręczyliśmy ks. Tadeuszowi bukiet kwiatów w dowód uznania za działalność na rzecz osób niepełnosprawnych. Przypomnijmy, że ks. Isakowicz-Zaleski prowadzi razem z aktorką Anną Dymną program "Potrzebni" w TVP Info, ukazujący różne aspekty życia tych osób.

Pracownicy ZAZ Branice